DUYURULAR

BELMA BARUT İLKÖĞRETİM OKULU

PROJE DETAYLARI

İl : İstanbul
İlçe : Esenyurt
Mahalle : Merkez Mahallesi
Başlangıç : 2012
Bitiş : 2013
Derslik Sayısı : 24 Derslik
Proje Alanı : 2000 m2
İnşaat Alanı : 900 m2
Kat Sayısı : 3 Kat
Labaratuvar Sayısı : 3
Ana sınıfı sayısı : 3
Konferans Salonu : 1
Isınma Tesisatı : Doğalgaz

PROJE HAKKINDA

Esenyurt Merkez Mahallesi, Bağlarçeşme Caddesinde, 2012 yılı Mayıs ayında yapımına başlanan Belma Barut İlköğretim Okulu'nun resmi temel atma töreni yoğun bir katılım ile dün gerçekleşti.

İnşaat çalışması devam eden Belma Barut İlköğretim Okulu resmi temel atma törenine, Esenyurt Kaymakamı Halil Uyumaz, Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Abdİ İbrahim İlaç Sanayii Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nesrin Esirtgen, Btc İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yüksekdağ, AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Özvatan,  Esenyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, Abdi İbrahim İlaç Sanayi yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Temel atma töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ardından, Yunus Balta Kültür Merkezi halk oyunları ekibinin sergilediği gösteri ardından, açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Özvatan, Esenyurt'ta yeni bir eğitim kurumunun temeli atıldığı için mutluluk duyduğunu söyledi.

Abdi İbrahim, yüzüncü yılında “Belma Barut İlköğretim Okulu”nu hayata geçirmek üzere Btc inşaat'ile çalışmalara başladı.

Abdi İbrahim'in sosyal sorumluluğu doğrultusunda hayata geçirdiği ve geleceğe yön verecek olan çocukların eğitimine önemli katkılar sağlayacak olan Belma Barut İlköğretim Okulu öğrencilerle buluşmaya hazırlanıyor. Okulun açılışının 2013'yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanıyor.

24 derslikten oluşan okul; adını Abdi İbrahim'in tarihi boyunca şirketin gelişimine büyük katkılar sağlayan, eğitimin önemini ve gerekliliğini her daim savunmuş bir eğitim gönüllüsü olan Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut'un annesi Belma Barut'tan alıyor. 

Güncelleme 2013 Okulumuzun açılışı belirlenen süre içerisinde eğitime sunulmuştur." BTC inşaat'a ve yönetim kuruluna teşekkür ederiz. ABDİİBRAHİM

FOTOĞRAFLAR

sol sag
E-Bülten
Tüm Hakları BTC Petrol İnşaat Turizm Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.’de Saklıdır.